poniedziałek, 3 czerwca 2019

Ostropest działanie lecznicze

Sprawdź, jakie jeszcze właściwości lecznicze ma ostropest plamisty. Obecnie w wielu rejonach świata ostropest traktowany jest jako środek na wiele różnych dolegliwości. Sylimaryna działa też żółciopędnie.


Działanie i właściwości ostropestu plamistego. Wykorzystuje się ją przede wszystkim do odtruwania organizmu i stymulowania procesów regeneracji wątroby.

Dowiedz się, kiedy i jak stosować ostropest plamisty. W jaki sposób zioło to wspiera naszą wątrobę i dlaczego powinno być wpisane na stałe do naszego jadłospisu. Dlaczego warto kupować nie zmielone nasiona ostropestu plamistego i jaka jest ich cena. Fatalnie się odżywia, baluje i pije alkohol.


Nie udaje mu się zmienić nawyków, dlatego jako ratunek dla swojej przeciążonej wątroby regularnie zażywa ostropest plamisty, który posiada mocno udokumentowane działanie lecznicze. Głównie jednak zalecany jest w rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby, powstałych m. Posiada ona wiele właściwości leczniczych. Po ostropest należy sięgać, gdy nasza wątroba jest zbyt mocno obciążona – niezdrową dietą, spożywaniem napojów alkoholowym, a także długotrwałym stosowaniem leków.

Można ją pomylić z popularnym ostem. Ma ostro zakończone, kłujące liście i fioletowe kwiaty. Odróżnia się od ostu wysokością, bo może sięgać ok. Do celów leczniczych wykorzystywane są nasiona (ziarna) rośliny. Na jego leczniczych właściwościach w pełni poznano się jednak w średniowieczu.


Okrzyknięto go wtedy jedną z. Ma kolczaste liście i ciemnoróżowe kwiaty, osiąga wysokość do m. Nie każdy wie, skąd dokładnie bierze się lecznicze działanie ostropestu plamistego. Pozwólcie, że postaram się to naświetlić. Swoje działanie zawdzięcza znajdującej się w owocni sylimarynie, która należy do przeciwutleniaczy, wymiatających wolne rodniki z organizmu. Związek ten ma silne działanie odtruwające oraz regenerujące wątrobę, a znaleźć go można w popularnych lekach np. Ma działanie przeciwzapalne, stymuluje regenerację komórek wątroby i odtruwa organizm, a stosować mogą go nawet kobiety w ciąży!


Zobacz, jak możesz wykorzystać go dla zdrowia. Sprawdź opis ziół, ich działanie i zastosowanie w ziołolecznictwie. Rodzaj ostropest występuje w dwóch gatunkach: Silybum marianum i Silybum eburneum. Silybum marianum jest znany już od czasów starożytnych, gdzie ówcześni wielcy twórcy wspominali o nim w swoich dziełach.


W średniowieczu, kiedy poznano już jego właściwości lecznicze, został nazwany mianem ostu Najświętszej Marii Panny.

Od czasów starożytnych Rzymian zioło kojarzone było bardzo słusznie z dobrodziejstwem dla wątroby – narządu, który najdobitniej chyba odczuwa postęp cywilizacyjny. W sklepach przeważnie można kupić ostropest mielony, który nie wymaga już żadnej obróbki przez spożyciem. Spożywać go możemy jako surowiec do naparzania, środek do spożywania na surowo czy dodatek do dań. Właściwości lecznicze ostropestu plamistego.


A jak wiadomo to nadmiar zbędnych substancji, takich jak sztuczne dodatki do żywności, tłuszcze trans, pozostałości nawozów chemicznych sprawiają, że trawienie przebiega wolniej, a wartościowe składniki znacznie gorzej się wchłaniają. Ostropest na odchudzanie. Jeżeli roślina ma mieć dwuletni rozwój, w naszych warunkach powinna być uprawiana w doniczkach. W Polsce ostropest plamisty jest chętnie uprawiany ze względu na swoje lecznicze działanie. Sprawdza się również przy leczeniu wirusowego zapalenia wątroby różnych typów, a także pomaga w chorobie alkoholowej.


Z racji swoich leczniczych i bardzo niskiej toksyczności warto wypróbować działanie tej rośliny na sobie dbając o wątrobę i pośrednio na inne organy. Pochodzi z okolic Morza Śródziemnego, a jego lecznicze właściwości odkryto już w starożytności. Opisał je znany grecki lekarz – Dioscorides. Czystek (Cistus) to bardzo popularne zioło. Jednak opinie dotyczące jego właściwości zdrowotnych są podzielone.


W internecie można znaleźć informacje, że herbata z czystka, której bazę stanowi ziele tej rośliny, jest skuteczne w walce z wieloma chorobami i znajduje coraz szersze zastosowanie w medycynie naturalnej. Jego działanie jest silne, a jednocześnie nie wywołuje przykrych efektów ubocznych. Roślina ta znajduje ponadto zastosowanie w kosmetyce. Za niezwykłe właściwości lecznicze ostropestu plamistego odpowiada sylimaryna, która znajduje się w większości w owocni i łupinie rośliny.


Należy mieć na uwadze fakt, iż ostropest jest suplementem diety, a nie lekiem, dlatego łatwo spotkać się z różnym dawkowaniem, w zależności od zaleceń producenta. Zazwyczaj dzienna dawka waha się od do 300mg. Należy wziąć pod uwagę również skutki uboczne przyjmowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty