poniedziałek, 17 czerwca 2019

Tymianek właściwości odchudzające

Warto pamiętać o tym, że takie rośliny wyłącznie wspomagają walkę z nadwagą, a ich działanie zazwyczaj jest bardzo łagodne. Zawartość garbników powoduje natomiast, że tymianek zastosowanie znajduje także w zwalczaniu pasożytów układu pokarmowego, takich jak glista ludzka czy owsiki. Za właściwości lecznicze ziela tymianku odpowiadają składniki aktywne w nim zawarte: Tymol, który jest olejkiem eterycznym, działa antybakteryjnie, dlatego też tymianek może być stosowany, jako płyn do płukania jamy ustnej. Ma również właściwości wykrztuśne, poprawia funkcjonowanie rzęsek oskrzeli, stąd może być użyteczny przy kaszlu, infekcjach bakteryjnych gardła. Popularnością cieszy się syrop tymiankowy na kaszel, jednak roślina pomaga nie tylko na przeziębienie.


Napary z tymianku można stosować na żołądek i wzdęcia czy trądzik.

Układ oddechowy-tymianek działa przeciwbakteryjnie, dlatego skutecznie łagodzi infekcje gardła i jamy ustnej. Tymianek można stosować w. Także działa wykrztuśnie i rozkurczowo – te cechy wykorzystywane są w celu wyborze syropów na kaszel mokry i suchy. Roślina ta ma także właściwości przeciwgrzybicze, przeciwpasożytnicze, przeciwzapalne, odkażające i wykrztuśne. Zobacz produkty z tymiankiem w ofercie Apteline.


Posiada ona charakterystyczne drobne liście oraz. W medycynie znane jest wiele właściwości leczniczych tymianku. Pobudza też samoistne ruchy rzęsek nabłonka górnych dróg oddechowych.

Jego rozkurczowe oraz wykrztuśne zastosowanie sprawia, że jest on niezwykle często wykorzystywany jako podstawy składnik syropów na kaszel mokry i suchy. Właściwości lecznicze i działanie tymianku. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że ziele tymianku to roślina o wielu właściwościach prozdrowotnych – działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, dzięki czemu można stosować ją w leczeniu różnych chorób i dolegliwości. Jednak stosowanie tymianku bez umiaru może się źle skończyć, ponieważ zawarty w nim tymol, spożyty w większej ilości, jest trujący. Wyjątkowe właściwości ziół znane są człowiekowi od tysięcy lat.


Babilonii- rumianek, nagietek, piołun. Dzięki zawartości substancji aktywnych biologicznie, zioła możemy stosować na różne dolegliwości zdrowotne, a także na walkę z nadwagą. Początkowo tymianek był uprawiany tylko w basenie Morza Śródziemnego, z czasem dotarł też na inne kontynenty.


W Egipcie był stosowany do balsamowania zwłok, ale zapobiegał też psuciu się jedzenia dzięki właściwościom konserwującym. Ziele działa rozkurczowo. Co ciekawe, wszystkie części rośliny (liście, kwiaty oraz nasiona) nadają się do celów leczniczych lub pielęgnacyjnych. Poznaj najważniejsze właściwości i zastosowanie tymianku.


Tabletki odchudzające, suplementy diety, preparaty hamujące łaknienie… z pewnością same nie rozwiążą problemu otyłości, ale mogą być wsparciem odpowiedniej niskoenergetycznej diety i aktywności fizycznej. Podobnie jest w przypadku ziół. Pomimo różnorodnych właściwości odchudzających, picie ziołowych naparów i herbat nie może stanowić diety samej.


Zioła na odchudzanie to skuteczna broń w walce z otyłością i nadwagą. Poza problemem natury psychicznej i estetycznej otyłość zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę, choroby serca, sprzyja w wystąpieniu raka piersi, macicy, pęcherzyka żółciowego, okrężnicy. Nadwaga powoduje też choroby stawów, bóle kręgosłupa i stóp.

Herbata z tymianku zawiera silne właściwości przeciwwirusowe i ma korzystny wpływ w walce z wirusem Epsteina Barr (to jeden z najpowszechniej występujących u ludzi wirusów, jak jednak wynika z badań naukowców, wirus EBV odgrywa dużą rolę w procesie powstawania nowotworów), półpaścem, zapaleniem wątroby, grypy, opryszczki, cytomegalii, HPV, itp. Bób z cukinią – to danie absolutnie spontaniczne z gatunku „potrawa z gwoździa”. Nigdy wcześniej czegoś podobnego nie kosztowałam, ale wiem, że od teraz będę to robić często.


Majeranek - ze względu na swoje właściwości lecznicze - znalazł zastosowanie nie tylko w kuchni jako przyprawa, lecz także w medycynie naturalnej. Leczniczym działaniem odznacza się także olejek majerankowy. Od wieków jest stosowany w kuchni - jest aromatyczną przyprawą, dzięki której nasze potrawy nabierają wyjątkowego charakteru.


Do ziół, które wspomagają proces trawienia, a także poprawiają przemianę materii, zalicza się przede wszystkim miętę pieprzową, tymianek, bazylię, oregano oraz rozmaryn. Stosowany przy schorzeniach górnych dróg oddechowych i przy anginie. Ma też zastosowanie przy nieżytach żołądka i jelit.


Bez wątpienia tymianek pasuje do różnych mięs oraz sosów, można dodawać go również do zup i innych potraw. Zachęcamy do zakupu zioła i spróbowania, czy spełnia on nasze upodobania smakowe, bowiem tymianek nadaje potrawom ciekawy smak. Powyższe zioła wykazują właściwości przyśpieszające metabolizm oraz pomagają wspomóc organizm w czasie odchudzania.


Często wchodzą one w skład suplementów odchudzających w tabletkach lub w formie herbatek. Zwiększa także wytwarzanie żółci. Mimo to, lepiej stosować ją rozważnie. Przyrządzanie: Łyżkę kory (lub pół łyżki owoców) zalej szklanką wody i gotuj przez minut.


Imbir ma wiele właściwości zdrowotnych, wspaniały smak i intensywny aromat. Można go dodać do wielu potraw, deserów i koktajli. Skutecznie działa na przeziębienie, leczy ból gardła, nieświeży oddech i wspomaga odchudzanie. Dobroczynne właściwości ziół od wieków wykorzystywane są w poprawie przemiany materii.


Ziołowe herbatki w naturalny sposób wspomogą odchudzanie i oczyszczą organizm z toksyn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty