Jeśli masz problem z bliznami, które codziennie przypominają ci o młodzieńczym trądziku, pomóc może również ocet jabłkowy. Blizny potrądzikowe stają się mniej widoczne, a skóra nabiera blasku. Nakładanie octu jabłkowego na włosy i skórę głowy, poprawia krążenie krwi w mieszkach włosowych.
Po ocet jabłkowy sięgałam nie raz, zwłaszcza wtedy, gdy moja skóra przechodziła kryzysy i pojawiał się na niej wysyp niedoskonałości, zaskórników i ropnych wyprysków. Pomagał mi też, gdy walczyłam z odwodnieniem skóry, któremu towarzyszyło uczucie ściągnięcia i swędzenia.
Ocet jabłkowy stymuluje szybszy porost włosów i wzmacnia. Stosując ocet jabłkowy na cerę, oczyszczamy ją z toksyn, które mogą nagromadzić się po całym dniu pracy. Dzięki temu utrzymujemy zdrową i czystą skórę twarzy. Dobrym pomysłem jest przygotowanie sobie maseczki na twarz na bazie octu jabłkowego. Pani Agnieszko mam pytanie, czy istnieją jakieś normy kwasowości jakie powinien mieć ocet jabłkowy?
Czy są jakieś wytyczne, hmmm np… że w skali od do ocet jabłkowy musi mieć daną kwasowość? Widziałem w sieci kwasomierze i zastanawiam się po co one komu (oprócz sprawdzania wina – tam się pewnie przydaje).
Dodatkowo picie octu jabłkowego jest wskazane, by przywrócić równowagę kwasowo-zasadową w organizmie, polecany jest on również w różnego rodzaju infekcjach, a także na ból gardła. Wpływa też na zwiększenie uczucia sytości. Jedna uwaga – nie stosuj bezpośrednio na twarz czystego octu jabłkowego – może popalić skórę. Użyj rozcieńczonej mieszaniny wody i octu jabłkowego i wypróbuj miksturę na dłoni, zanim zastosujesz ją na twarz.
W bardzo rzadkich przypadkach może on podrażnić skórę. Poznaj nasze porady i ciekawostki na temat leków, kosmetyków, wyrobów medycznych oraz zdrowego stylu życia. Przede wszystkim ocet jabłkowy zwiększa metabolizm i korzystnie wpływa na układ pokarmowy. Dlatego też stosuje go wiele osób, które chcą stracić zbędne kilogramy.
Najzdrowszą opcją jest robienie detoksu z octu jabłkowego. Włosy przestaną wypadać, zaczną rosnąć szybciej i się zagęszczą. Ze względu na bogactwo witamin i składników mineralnych, w tym przeciwutleniaczy, ocet jabłkowy może mieć zastosowanie również w przypadku problemów skórnych lub służyć do poprawy kondycji wierzchnich warstw ciała.
Skóra ma bowiem pH kwasowe, tak jak ocet. Oczywiście ważne jest, żeby kupić dobry ocet jabłkowy, najlepiej ekologiczny, albo stosować ocet samodzielnie przygotowany w domu. A dlaczego warto go stosować?
Razem z sodą oczyszczoną i cytryną tworzą uniwersalny duet.
Ocet jest bardzo bogaty w przeciwutleniacze i związki organiczne, dlatego też bardzo cenny w kosmetyce, w szczególności w ludowych receptur. Stosuje się go jako maski, peelingi lub toników do twarzy. Jest znakomitą przyprawą do sałatek i mięs oraz produktem o właściwościach leczniczych. Zawdzięcza to składnikom, które zawiera jabłko: cennym polifenolom (kwas chlorogenowy i katechina), beta-karotenowi oraz flawonoidom (florydzyna, kwercetyna), a także minerałom, witaminom oraz. Dzisiaj piątek, czas więc na pierwszą akcyjną notkę :) Na początek wybrałam ocet jabłkowy, który jest jednym z moich największych odkryć i nie mam zamiaru rozstawać się z nim nigdy.
Po jego użyciu, w moim przypadku, rzeczywiście pojawia się efekt WOW! Przeciwwskazaniem do picia octu jabłkowego są choroby wrzodowe, problemy żołądkowe oraz zalecenia lekarskie zakazujące stosowania produktów spożywczych kwaśnych. Lorraine Massey w swojej książce Curly Girl sugeruje wykorzystanie płukanki z octu jabłkowego jako środka oczyszczającego i nabłyszczającego.
Mimo, iż jej zapach nie każdemu przypadnie do gustu, matowe włosy pokochają ją za jedwabistą. Choć jest on stosowany głównie w kuchni –nadaje się również doskonale do pielęgnacji skóry, a nawet sprzątania domu. Coraz więcej osób stosuje ocet jabłkowy w domowych zabiegach kosmetycznych, a ten sposób pielęgnacji skóry polecają nawet gwiazdy słynące ze zdrowej i lśniącej cery. Jego wszechstronne właściwości są nie do przecenienia. Pomaga w odchudzaniu, obniża poziom cukru we krwi, leczy bezsenność.
Sprawdzi się również jako środek łagodzący skutki ukąszeń komarów. Należy jednak przestrzegać ważnej zasady. Ciało się starzeje, a skóra nabiera wiotkości.
Również melanocyty ulegają osłabieniu i mogą pojawiać się tzw. Gotowy ocet ma delikatny zapach i łagodny, jabłkowy smak – ocet jabłkowy możesz bez trudu zrobić również samodzielnie w domu. Tag - ocet jabłkowy na włókniaki Włókniaki na skórze – przyczyny, rodzaje, domowe sposoby, usuwanie Włókniaki na skórze to niezłośliwe nowotwory przyjmujące postać guzowatych narośli.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.