Jego rodziną jest rejon Morza Śródziemnego, skąd stopniowo rozprzestrzenił się najpierw w Europie, później także na innych kontynentach. Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników. Poniżej znajdziesz do nich odnośniki: Czy ostropest plamisty obniża cukier?
Badania medyczne wykazały że ostropest plamisty w połączeniu z tradycyjnym leczeniem może mieć pozytywny wpływ na organizm osób chorych na cukrzycę. Podczas testów wykazano zmniejszenie poziomu cukru we krwi i wpływ na LDL, zły cholesterol u osób z cukrzycą typu 2. W jaki sposób zioło to wspiera naszą wątrobę i dlaczego powinno być wpisane na stałe do naszego jadłospisu.
Dlaczego warto kupować nie zmielone nasiona ostropestu plamistego i jaka jest ich cena. Po ostropest plamisty powinny sięgnąć przede wszystkim te osoby, które, z różnych przyczyn, mają problemy z wątrobą. Roślina doskonale oczyszcza narząd i przyspiesza jego regenerację.
Oprócz powyższego, ostropest wpływa regulująco na proces trawienia, zwiększa wydzielanie soków trawiennych i poprawia apetyt. Tą aktywność możemy przypisać zarówno sylimarynie, jak i związkom goryczkowym, które stymulują układ pokarmowy, które zawiera w sobie ostropest plamisty. Poza tym ostropest zawiera garbniki, fitosterole oraz aminy biogenne.
Ktoś zapytał mnie ostatnio: Dlaczego ty właściwie używasz ostropestu plamistego? Ostropest występuje pod wieloma postaciami. Muszę przyznać, że odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta.
Kiedyś prowadziłem niezbyt zdrowy tryb życia. Moja dieta składała się tłustych i smażonych potraw. Na co jeszcze działa i kiedy warto z niego skorzystać?
Jeśli szukasz zioła o właściwościach silnie odtruwających to ostropest plamisty (silybum marianum) jest panaceum na wszelkie Twoje dolegliwości. Ma kolczaste liście i ciemnoróżowe kwiaty, osiąga wysokość do m. Charakteryzuje się silnymi właściwościami odtruwającymi organizm, dzięki czemu pośrednio wpływa na prawie wszystkie funkcje ustroju. W zestawie krem regenerujący gratis!
Na koniec czteromiesięcznego badania, odnotowali znaczne zmniejszenie poziomu cukru na czczo, parametru HbA1c oraz cholesterolu LDL. Różne badania na zwierzętach oraz w laboratoriach sugerują, że ostropest może obniżać cholesterol i polepszać ogólne zdrowie serca. Roślina ta rośnie dziko i występuje niemal na całym świecie, pochodzi jednak z rejonów Morza Śródziemnego.
Jednak zdecydowanie za mało osób zna i stosuje tę cudowną roślinkę z rodziny astrowatych, na którą popularnie mówimy “oset”. Nic dziwnego, że ich nazwa kojarzy się z sylimaryną. Sylimaryna działa też żółciopędnie. Ponadto wykazuje działanie cytoprotekcyjne, tzn.
Podkreśla się jej udział w regulacji poziomu glukozy we krwi czy obniżania stężenia cholesterolu. Jednak najlepiej udokumentowany jest wpływ ostropestu plamistego na wątrobę. Smak podobny do słonecznika, nieco bardziej oleisty i wyrazisty.
Wyczuwalna delikatna nuta zbożowa.
Do bezpośredniej konsumpcji lub do przygotowania potraw. Zawarte flawonolignany regenerują oraz działają ochronnie na komórki wątroby. Uszczelniają błony komórek wątrobowych, nasilają ich regenerację oraz działają przeciwutleniająco.
Więcej o stosowaniu ostropestu plamistego przeczytasz w tym artykule. Nie stwierdzono żadnej toksyczności ostropestu plamistego, co zapewnia bezpieczne jego stosowanie. Przygotowane na jego bazie płukanki wspomagają walkę z tą przykrą dolegliwością.
Wiele osób wybiera olej z ostropestu plamistego, ponieważ jest zamknięty w poręcznej butelce i nie trzeba mielić ziarenek. Spożywa się go na zimno, najlepiej ok. Rodzaj ostropest występuje w dwóch gatunkach: Silybum marianum i Silybum eburneum.
Silybum marianum jest znany już od czasów starożytnych, gdzie ówcześni wielcy twórcy wspominali o nim w swoich dziełach. Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje. Wejdź i znajdź to, czego szukasz! Aktualne oferty na Ceneo.
Porównuj i odkrywaj najtańsze produkty.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.