piątek, 2 marca 2018

Ostropest plamisty działanie lecznicze

Ponadto wykazuje działanie cytoprotekcyjne, tzn. Obecnie w wielu rejonach świata ostropest traktowany jest jako środek na wiele różnych dolegliwości. Fatalnie się odżywia, baluje i pije alkohol.


Nie udaje mu się zmienić nawyków, dlatego jako ratunek dla swojej przeciążonej wątroby regularnie zażywa ostropest plamisty, który posiada mocno udokumentowane działanie lecznicze. Sylimaryna działa też żółciopędnie.

Ta roślina lecznicza sprzedawana jest w ziarnach(całych lub zmielonych) tabletkach, kapsułkach, a także w postaci oleju z ostropestu plamistego. Obecnie jest ona stosowana w wielu częściach świata na różnego rodzaju dolegliwości. W dobie ciągłego stresu i pośpiechu jest on szczególnie cenny, jako że jest jednym z najlepszych środków przeznaczonych do przeprowadzenia detoksykacji organizmu. Dawkowanie ostropestu plamistego różni się od postaci, w jakiej go przyjmujemy.


Ostropest plamisty – tabletki, ziarna zmielone i kapsułki. Od czasów starożytnych Rzymian zioło kojarzone było bardzo słusznie z dobrodziejstwem dla wątroby – narządu, który najdobitniej chyba odczuwa postęp cywilizacyjny. W jaki sposób zioło to wspiera naszą wątrobę i dlaczego powinno być wpisane na stałe do naszego jadłospisu.

Dlaczego warto kupować nie zmielone nasiona ostropestu plamistego i jaka jest ich cena. Jego działanie jest silne, a jednocześnie nie wywołuje przykrych efektów ubocznych. Za niezwykłe właściwości lecznicze ostropestu plamistego odpowiada sylimaryna, która znajduje się w większości w owocni i łupinie rośliny. Roślina ta znajduje ponadto zastosowanie w kosmetyce.


Wartościowa ziemia ogrodowa nie wymaga w pierwszym roku nawożenia. Można ją pomylić z popularnym ostem. Ma ostro zakończone, kłujące liście i fioletowe kwiaty. Odróżnia się od ostu wysokością, bo może sięgać ok.


Do celów leczniczych wykorzystywane są nasiona (ziarna) rośliny. Niezwykłe właściwości lecznicze ostropest plamisty zawdzięcza sylimarynie. Dzięki zawartości flawonolignanów chroni wątrobę przed działaniem związków toksycznych i. Stosowany leczniczo już od setek lat. Stamtąd rozprzestrzenił się w Europie i innych kontynentach dzięki niedużym wymaganiom co do rodzaju podłoża.


Pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego. W Polsce ostropest plamisty jest chętnie uprawiany ze względu na swoje lecznicze działanie.

Na jego leczniczych właściwościach w pełni poznano się jednak w średniowieczu. Okrzyknięto go wtedy jedną z. Dodatkowo działa profilaktycznie poprzez usuwanie wolnych rodników, co zabezpiecza tkanki przed powstawaniem nowotworu. Ma działanie przeciwzapalne, stymuluje regenerację komórek wątroby i odtruwa organizm, a stosować mogą go nawet kobiety w ciąży! Zobacz, jak możesz wykorzystać go dla zdrowia.


Opisał je znany grecki lekarz – Dioscorides. Właściwości lecznicze i pielęgnacyjne ostropestu plamistego znane są od średniowiecza. Redukuje poziom cholesterolu. Działanie tej rośliny jest wielokierunkowe. Podkreśla się jej udział w regulacji poziomu glukozy we krwi czy obniżania stężenia cholesterolu.


Jednak najlepiej udokumentowany jest wpływ ostropestu plamistego na wątrobę. Olej z nasion ostropestu jest bogaty we wspomagający procesy trawienne kwas. Charakteryzuje się silnymi właściwościami odtruwającymi organizm, dzięki czemu pośrednio wpływa na prawie wszystkie funkcje ustroju. Czym jest ostropest plamiasty i kto powinien go stosować? Rodzaj ostropest występuje w dwóch gatunkach: Silybum marianum i Silybum eburneum.


Silybum marianum jest znany już od czasów starożytnych, gdzie ówcześni wielcy twórcy wspominali o nim w swoich dziełach. Ta nazwa nie jest przypadkowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty